Turystyka "slow life" bez zadęcia - wyprawa, trekking Kożuchów - Zielona Góra, kto by się spodziewał

Niespodziewajki, artefakty i historia, okoliczności przyrody i autorefleksyjny wysiłek, współczesne zielarstwo made in google, kolejna część 365 dni Blanki Lipińskiej, płytkowane drogi w lesie, szlak stuparoletnich wierzb, święty Motyli, a to wszystko na jednym oddechu wymienione spośród dziesiątek drobnych zaskoczeń, a to wszystko na jednej jednodniowej trasie.

Via ferrata Häntzschelstiege B, krok po kroku. Niemcy, Saksonia Szwajcarska w najlepszej odsłonie

Via ferrata Haentzelstige w pełnej krasie, jeżeli ktoś miałby wątpliwości czy podoła lub czy warto to ten film powinien dopomóc w podjęciu decyzji.

Gdzie szukać minerałów w Polsce, kamieniołom Lubiechowa (Sudety - Kraina Wygasłych Wulkanów)

Kolejna mikrowyprawa zamieniająca ciepłe kapcie na inne, geologiczne trofea. Tym razem Kraina Wygasłych Wulkanów w okolicach Złotoryi czyli Góry Kaczawskie, kamieniołom Lubiechowa, czyli polskie minerały. Co, gdzie, jak szukać i parę słów od siebie.

Szwajcaria saksońska - jak wygląda 3 godzinny szlak na Schrammsteine, czyli co zwiedzać w Niemczech

Szwajcaria saksońska to dobry pomysł na wycieczkę, szybki pomysł bo to odległość niewielka, infrastruktura gotowa i stopień trudności akceptowalny do pierwszego zawału serca włącznie. Nie oznacza to jednak, że trzeba czekać do emerytury, żeby tam się wybrać. Akurat szlak na Schrammsteine zawiera dziesiątki drabin i drabinek, czasami dwustopniowych, co jest niewątpliwym ułatwieniem i trochę udziwnieniem trasy.